Oferta espadryli na rynku z roku na rok jest coraz większa, bardzo trudno jest tym samym dokonać właściwego wyboru. Do zakupu zachęcają przede wszystkim bardzo niskie ceny tego rodzaju obuwia w sieciówkach. Należy mieć jednak świadomość, że obuwie musi być dostosowane do warunków pogodowych. Rekomendowane jest zatem wystrzeganie się:

  • cholewki, która została wykonana ze sztucznego materiału np. skóropodobnego. W takich butach bardzo często będą pojawiały się otarcia czy odparzenia. 
  • nieprzyjemnej w dotyku oraz twardej wyściółki. Osoby, które już w trakcie przymierzania tego rodzaju butów będą czuły, że obuwie może obcierać w bezpośrednim kontakcie ze skórą, powinny bardzo poważnie przemyśleć ich zakup. 
  • niezabezpieczonych oraz zbyt płaskich podeszw. Espadryle w zdecydowanej większości przypadków są butami tylko jednego sezonu. Oczywiście nie musi tak być, wystarczy zdecydowanie się na model, gdzie podeszwa została przez producenta zrobiona z bardzo odpornego na szybkie ścieranie, a także wytrzymałego tworzywa.